Site Ekleme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Site Ekleme

İnternet üzerinde yapılan reklam satış tanıtma ve pazarlama alanları da hızla gelişmeye başladı. Özellikle de seo uyumlu sitelerde yer alabiliyor ve Google gibi önemli arama motorlarında yer alabiliyorsanız, firmanız diğer firmalardan biraz daha ileri yüzeydedir.  Neredeyse Ticaret içinde olan bütün firmalar internet üzerinden satış ve pazarlama departmanı oluşturdular.  İnsanların sizi internet ortamında görmesini sağlamak, çok da zor değildir. Sizde firmanızı, bir firma tanıtma rehberine ekleyerek, daha fazla kişiye hitap edebilirsiniz.

Site ekleme işlemi de, http://dir.seo7.net/ sayfasında yazııldığı gibi firma ekleme işlemine benzer bir işlemdir. Aralarındaki tek fark, site ekleme formlarında daha az bilgi verirsiniz. Peki site ekleme nasıl yapılır? Firma rehberlerine firmanızı eklerken, sitenizin birçok ayrıntısını ister. Site ekleme işleminizi yapmak istiyorsanız, ilk önce sitenizi ne alanda eklemeniz gerektiğini belirleyin. Daha sonra, işletmenize ait internet sitenizdeki linki, URL yi, kategorisini, anahtar kelimelerini girerek, sizde sitenizi site ekleme sayfalarına ekleyebilirsiniz.  Firma ekleme sitelerindeki gibi,  hakkınızda kısmını doldurarak sitenizi internet üzerinde arayan kişiler ön sırada gösterebilirsiniz.  Site URL’si oldukça önem taşır. Eğer sitenizin URL sini yanlış yazarsanız, insanlar sizin sitenizi bulamaz ve size ulaşamaz. Aynı şekilde de sitenizin linkini, düzgün bir şekilde girmediğiniz zaman, insanlar yazdığınız linke tıkladığında ‘’sayfa bulunamıyor.’’ Yazısıyla karşılaşabilirler. Tabii siz sitenizi site ekleme sitelerine eklediniz diye hemen sizi kabul etmeyecekler. Çünkü bu siteler güvenilir sitelerdir. İlk önce verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizin firmanızı incelerler. Eğer herhangi bir yanlış bilgi, görürlerse, firmanızı listelerine almaz ve kara listeye alırlar.

Firma Site Ekleme

İnternet Sitem Nasıl Daha Çok Ziyaret Edilir?

Firmanızın sanal ortamdaki büyük yerini ve size getirdiği kazançları az çok gördünüz. Fakat internet üzerinde siteniz tanınmıyor ve Reklamınız yapılmıyor. Neden? Çünkü sitenizin dostu olan seo’yu daha keşfetmediniz demektir. SEO sizin sitenizin Google aramalarında en üst sıralarda çıkmasını sağlar. Durum böyle olunca da insanlar arama yaptıklarında ilk sıralarda sizin sitenizi görür ve ziyaret ederler. Durum böyleyken, eğer e- ticaret ve pazarlama sistemleri sitenizde varsa, size daha fazla müşteri kazandırır. Böylece işletmeniz hem daha fazla tanınır, hem de size daha fazla kazanç sağlar.  Zaten, zaman içerisinde siz de seo uyumlu bir site kurmuş ya da satın almışsanız, seo isminin ne anlama geldiğini ve sizin sayfanıza ne kadar fazla kazanç sağlayacağını bilirsiniz. Günde her sektör dalında binlerce web sitesi kuruluyor. Bu web sitelerinin sizin sitenizin önüne geçmemesi için sitenizin seo uyumlu olması gerekir.

İnternet Sitemi Neden Güncel Tutmam Gerekir?

İnternet sitenizi, ürünleriniz, kampanyalarınız, iletişim bilgileriniz gibi bilgileri, sürekli güncel tutmanız gerekir. Yukarıdaki metinde de anlattığımız gibi internet sürekli yenilenen bir ağ. Bu yüzden yeni bilgiler eklemeniz, sitenizi güncel tutmanız ve değişen bilgilerinizi düzenlemeniz gerekir. Bu işlem sitenizin ayarlar bölümünden yapılır. Sitenizin ziyaret edilmesi için diğer yapacağınız işlem ise sitenize en çok tercih edilen uygulamalar koyarsanız, insanlar bu uygulamaları kullanmak için sitenize girer ve daha fazla ziyaretçiniz olur. İnternet ortamını, düşünün ki durmadan içinde hava dolan ve hava dolduran bir balon. Düşünün ki sizin siteniz de bu balonda bir nokta. İnternet, bitmek ve tükenmek bilmeyen ve her daha fazla bilgi yüklenen bir sanal ağdır. Sizin sitenizde bu balonun içinde bir nokta olduğu için sürekli yenilenmek ve güncellenmek istiyor. İşte seo bu noktada sizin için sitenizi arama motorlarında ön sıralara getiriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *